strengthening the materials core of manufacturing enterprises
  • explore

International Sales

FIGES A.S.

www.figes.com.tr

DatapointLabs; ürün geliştirme ve arge odaklı çalışan sektörlere malzeme özellikleriyle ilgili bilgi sağlayan özel bir test merkezidir. Plastikten köpüğe, çelikten kompozit malzemelere çok geniş malzeme kütüphanesine sahip olan bu merkez, her sene 1000 civarında farklı malzeme için test yapmakta ve kütüphanesini sürekli güncellemektedir.

DatapointLabs; müşterilerine kütüphanesinde mevcut olan malzeme bilgilerini sağlayabilmesinin yanı sıra, onlardan gelen talepler doğrultusunda istenilen malzemelerde, istenilen testleri uygulayabilmektedir.

Test Katalogları:

  1. Mekanik Testler: Stress-Strain eğrileri, Modüller ve Poisson Oranı, mukavemet, hiperelastik data gibi malzemelerin mekanik özellikleriyle ilgili 100 civarında farklı testler yapılabilmektedir.
  2. Reoloji: Non-Newtonian viskozite dahil visko-elastik davranışlar, zamana ve sıcaklığa bağlı etkiler gibi malzemelerin akış özellikleriyle ilgili testler yapılabilmektedir.
  3. Termal Testler: Malzemelerin termal iletkenliği, termal yayılımı, termal genleşmesi ve özgül ısı gibi ısıya ve sıcaklığa bağlı özelliklerinin elde edilebileceği testler yapılabilmektedir.
  4. Yoğunluk Testleri: Malzemelerin yoğunluklarıyla ilgili testler yapılabilmektedir.
  5. TestPaks: FEA yazılımlarına (ANSYS, ABAQUS, NASTRAN, LS-DYNA v.b.) özel olarak düşünülmüş bir test modülüdür. Yukarıda sıralanmış testler grup olarak, indirimli bir fiyat karşılığında yapılabilmektedir.
  6. Özel Testler: Yukarıdaki test kategorilerinde yer almayan testler müşteriden talep edilebilir ve 24 saat içinde cevap verilmektedir.

DatapointLabs firmasının hizmet verdiği başlıca sektörler şöyle sıralanabilir: Uzay ve havacılık, savunma, otomotiv, biyomedikal, yapı malzemeleri, tüketici ürünleri, enerji ve petrol, gıda ve malzeme tedarikçileri.

FİGES A.Ş., DatapointLabs firmasını Türkiye’de temsil etmektedir. Talep olarak gelen malzeme testlerini yapmaktayız. Gerek satış öncesi (metaryel modeli, gerekli testler gibi), gerek satış sonrası (çeviri ,yorumlama gibi) teknik hizmet sağlamaktayız.